Rolling Roof Modern Pergola

Rolling Roof Modern Pergola  dış ortam etkilerini yağmur, kar, güneş, rüzgar, gün ışığı gibi etkenlerden korunma imkânı sunmasının yanında ısı yalıtımlı oluşuyla da tam koruma sağlayan dört mevsimin konforunu yaşayabileceğiniz  sistemimizdir. Rolling Roof Modern Pergola müşterilerine birçok kolaylık ve avantaj sağlar. Pergola gölgelendirme amaçlı kullanılır. Yağışlı havalarda su sızdırma riski olduğu için, yağışsız hava koşullarında kullanıma daha uygundur. Fakat Rolling Roof açılır tavan sisteminde paneller istenilen açıda katlanabildiği için, dış ortam yağışlı olsa dahi paneller arası bir miktar açılarak, iç alana su girişi olmaksızın havalandırma imkânı sağlamaktadır. Aşırı kar yükü (gerekli iç mekan sıcaklığı sağlanamaması durumunda) taşınamadığından, yoğun kar yağışının olduğu havalarda pergola’yı açmak gerektiğinden, bu durumda kapatılan alan kullanılamamaktadır. Fakat Rolling Roof her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olarak çalışmaktadır.

Rolling Roof Açılır Tavan sisteminde bulunan paneller, jaluzi mantığı ile çalıştığından, pergola sistemlerine göre temizlik anlamında çok daha kolay müdahale edilebilir bir sistemdir. Rolling Roof Modern Pergola açılır tavan sisteminde, pergola sistemlerinde bulunmayan güvenlik tedbirleri vardır. Çift motor kullanıldığından dolayı hareket algılayıcı switchler sayesinde sistem hareketleri birbiriyle uyumlu olacak şekilde yönlendirilmiştir.

Hareket Algılayıcı Switchler

 • Ürünümüzde 36cm’lik paneller sayesinde kendi ekseni etrafında dönerek katlanır. Daha sonra paneller geriye doğru toplanarak, tamamen açık alan oluşturulmaktadır.
 • Panellerin hareketi tekerler aracılığı ile sağlanmaktadır.
 • Sistemimizde kullanılan alüminyum profillerin et kalınlıkları; panel kısmında 2 mm, gövde kısmında 4 mm ve tepe ray profilinde 5 mm şeklinde kullanılmıştır.
 • Rolling roof sisteminde uygulamış olduğumuz yatay taşıyıcılar max. 3 m’de bir uygulanmaktadır.
 • Sistemin alüminyum panellerini otomatik olarak hava şartlarına ve güneşin durumuna göre kontrollü bir şekilde istenilen noktada durduracak şekilde kullanılma özelliğine sahiptir. Ayrıca üstün özellikli Rolling roof açılıp kapanma özelliğinin yanında yüksek performansından yararlanılması için %5 eğim sağlanarak, amaca en uygun şekilde tasarlanmıştır.
 • Sistemimiz teknolojisine uygun olarak, en iyi çözümü sağlayabilmesi için max. 80m²’lik bir alanı tek seferde kapatabilme özelliğine sahiptir.

Isı ve Su Yalıtımı

 • Sistemimizdeki su tahliyesi işlemi, yağmur dereleri aracılığı ile içerideki suyun dışarı taşması engellenerek, ana yağmur oluğundan taşıyıcı ayaklar sayesinde emniyetli bir şekilde su tahliyesi yapılmaktadır.
 • İç mekan havalandırılması gerektiğinde, çok düşük yağışlı hava koşullarında kontrollü bir şekilde üst paneller hafifçe açılarak, içerideki hava sirkülasyonu sağlanabilmektedir.
 • Rolling roof tavan sisteminde, max. 8 m genişlikte ve max. 10 m açılımda uygulama yapılabilmektedir.
 • Sistem içinde kullanılmakta olan tüm parçalar paslanmaz özelliktedir.
 • Ürünümüzün en önemli kısmı olan, özel alüminyum taşıyıcı profillerin ebatları 100×200 ve 100×150’dir.
 • Sistemimiz 2 yıl yedek parça garantilidir. Kullanım hatasından kaynaklı arızalar garanti kapsamı dışındadır.
 • Sisteme özel Led ışık müşteri talebine göre oluşturulmaktadır.
rolling-roof-modern-pergola-1180x600_640x325

Galeri

Bizimle iletişime geçin.

Lütfen bize sormak istediklerinizi, yorumlarınızı ve önerilerinizi göndermekten çekinmeyin. Bize ulaşan her e-postayı okuyoruz ve önemsiyoruz.

İletişim Bilgilerimiz

 • Dumlupınar Mah. Dumlupınar Cd. 50 A, 34766 Ümraniye/İstanbul
 • +90 0216 634 57 69, +90 0532 281 49 12
 • info@megatente.com

Sosyal Medyada Biz

Bize Yazın!

Diğer Hizmetlerimiz

Pergola Tente

Açık havada güneş ışığının ve temiz havanın keyfini çıkarın veya yağmur altında oturun; Mega Tente Sistemleri size açık havada ekstra bir yaşam alanı sağlar.

İnceleyin

Giyotin Cam Küpeşte

İstenilen tüm ölçülere uygun özel olarak üretimi sağlanır ve her alanda rahatlıkla kullanılabilen, kullanışlı ve bir okadarda şık bir cam sistemidir.

İnceleyin

Veranda Kış Bahçesi

Cam tavan ve kapalı çatı kış bahçesi çeşiyleri ile kullanıcısına istenilen modellerde ebat ve ölççülerde yaz ve kış aylarında rahatlıkla ve tüm konforuyla kullanabileceğiniz sorunsuz bir yaşam alanı sunar.

İnceleyin